B L O G

.

Menstruační cyklus je přiroznou součástí života ženy. Přecijen, bez menstruace by nebyl nový život. Bohužel cyklus může být z mnoha důvodů narušen, a tím žena ztrácí schopnost nejen otěhotnět, ale na tento stav se nabalují další a další problémy, z nichž některé zdravotní následky jsou doživotně nevratné.

Zdravý talíř je pomůcka, která slouží k sestavení vyváženého jídla na talíři. Komplexní jídlo znamená, že obsahuje všechny makroživiny v optimálním procentuálním zastoupení vzhledem k našim aktuálním potřebám a cílům. Talíř slouží k porovnání porce jednotlivých živin bez složitého počítání kalorií. Po snězení plnohodnotného jídla podle zásad...

Mikrobiom

07.06.2021

Již před několika tisíci let vyslovil první uznávaný lékař a otec moderní medicíny Hippokrates myšlenku, že všechny nemoci začínají ve střevech. Naše střevo je základem fyzického zdraví a psychické pohody.

Jídlo nemusí přinášet jen pocit uspokojení. Někdy si před jídlem místo věty: ,,Na tohle mám chuť," musíte říct: ,,Tohle mi udělá dobře". Toto pravidlo aplikujte zejména v případech, kdy máte podezření na potravinovou alergii nebo intoleranci při opakujících se potížích.

MCT olej

25.03.2021

MCT jsou triglyceridy se středně dlouhým řetězcem. Tuky rozdělujeme podle počtu uhlíků na mastné kyseliny s dlouhým řetězcem (LCT), se středně dlouhým (MCT) a s krástkým řetězcem (SCT). Zdravotní benefity užívání MCT jsou spojovány s ochranou kardiovaskulárního zdraví, zlepšení trávení, kognitivních schopností a podporu hubnutí a udržení zdravé...

Káva

10.02.2021

Kofein, chemická sloučenina, která získala nemálo pozornosti v průběhu tisíců let. Pití kávy může mít mnoho pozitivních účinků na naše zdraví, pokud je s tímto nápojem správně nakládáno. Pro někoho představuje šálek horké kávy každodenní rituál a motivaci do práce či do tréninku.

A co teda jíš? Otázka, která mě provází téměř každým dnem. Hodně z vás se ptá jak to mám s výživou já sama. Jaká je moje filozofie stravování a jaké mi přináší zdravotní benefity? Doporučuji klientům a pacientům to, co jsem někde vyčetla anebo to, co mám skutečně odžito?

Kinder řezy ve zdravém provedení. Dezert, který je ve skutečnosti opravdovým jídlem. Bez mouky, cukru a bez výčitek.

Napadla vás někdy otázka, jak je možné, že ze skupiny jedinců se stejným energetickým příjmem a výdejem někdo drží svou hmotnost na stejné hodnotě, jiný přibírá na váze a další naopak hubne? Stejné množství kalorií, stejná fyzická aktivita, stejný denní režim a žádné metabolické poruchy či jiná onemocnění. V tuto chvíli hrají velkou roli právě...